!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Webové stránky ZŠ Podharť jsou již na svém místě na www.zspodhart.cz. Tento nouzový web již není aktuální.

Ve středu 25. 5. 2022 jsme se sešli před osmou hodinou na vlakovém nádraží. Naše výstupní stanice byla Malá Skála a penzion Neco, kde jsme si uložili zavazadla.

Vzápětí naše skupina vyrazila do skalního bludiště s několika vyhlídkami. Náročné stoupání bylo odměněno úžasnými pohledy na Český ráj. Adrenalinové dobrodružství vystřídal čas na oběd.   Odpoledne byla naším cílem zřícenina hradu Vranov a Frýdštejn. Po zdolání náročného terénu se nám otevřel krásný obraz na malebnou Malou Skálu a řeku Jizeru. Cesta zpět rychle ubíhala. Všem nám vyhládlo a už jsme se těšili na večeři. Čekal nás smažený květák s bramborami a borůvkový koláč. Večer jsme trávili u společenských her. Ve čtvrtek byl v plánu celodenní pěší výlet Maloskalskem. Vlak nás dovezl do obce Dolánky a odtud jsme svižnou chůzí po červené došli na plánovanou prohlídku zámku Hrubý Rohozec. Po poutavém vyprávění paní průvodkyně o historii zámku jsme se vydali procházkou podél řeky Jizery zpět. Počasí nám přálo, příjemné polojasno přišlo vhod. Po desetikilometrové túře následoval zasloužený odpočinek a výborná večeře. V pátek po snídani probíhalo balení a úklid pokojů. Dopoledne jsme věnovali nákupu suvenýrů a krátké procházce. Před jednou hodinou jsme unaveni, plni dojmů a zážitků usedli do rychlíku směr Dvůr Králové. Na vlakovém nádraží na nás čekali netrpělivě rodiče. Zde naše společné putování skončilo. Výlet se nám všem moc líbil.

Miroslava Kubicová, třídní učitelka