- Podrobnosti
- Kategorie: Akce
- Zobrazení: 926
Ve čtvrtek 1. března se naše devátá třída vzdělávala na Střední škole informatiky a služeb v laboratořích a učebnách chemie a fyziky pod vedením středoškolských pedagogů. V chemických laboratořích se věnovali anorganické chemii - vzniku solí srážecími reakcemi. Pozorovali různé barevné změny, podle kterých pak poznávali typ sraženiny - vzniklé soli. Procvičili si také zápis chemických reakcí a iontový zápis srážecí reakce.
Ve druhé části se zabývali organickou chemií - sledovali vlastnosti a reakce sacharidů. Sledovali jejich rozpustnost a dokazovali redukční účinky sacharidů. Vysvětlili si význam glukosy pro lidský organismus a princip diabetu.
V učebně fyziky dále pracovali s výukovou stavebnicí iTriangle na téma "Simulace vodní a větrné turbíny". Zopakovali si druhy obnovitelné energie. V druhé části se věnovali optickým jevům a vyzkoušeli si např. speciální brýle, které ukazují práci našeho mozku.
vyučující Marta Mokrá a Ivana Codrová
- Podrobnosti
- Kategorie: Akce
- Zobrazení: 1012
18. února se naše třída vypravila na lyžařský výcvik do chaty Juta. Po hodinové cestě jsme vynosili všechny věci a začali se zabydlovat.
- Podrobnosti
- Kategorie: Akce
- Zobrazení: 871
Městská knihovna Slavoj každoročně připravuje slavnost pro všechny prvňáčky ve Dvoře Králové.
- Podrobnosti
- Kategorie: Akce
- Zobrazení: 924
Ve čtvrtek 15. 2. 2018 se uskutečnily dvě velmi pěkné besedy o přírodě s panem Lokvencem a paní Voglovou.
- Podrobnosti
- Kategorie: Akce
- Zobrazení: 978
Z pondělí 12. února na úterý 13. února se v 6. třídě uskutečnilo spaní ve škole. Sraz jsme měli v 17 hodin před hlavním vchodem školy.


