!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Webové stránky ZŠ Podharť jsou již na svém místě na www.zspodhart.cz. Tento nouzový web již není aktuální.

Před dvěma lety se naše škola zapojila do sběru víček od PET lahví, ale z různých důvodů jsme se dohodli na ukončení sběru víček.

Původně jsme se rozhodli pomoci při třídění odpadu a při ochraně přírody a přispět k průmyslové recyklaci.
Poměr vaší práce se sběrem, čas učitele věnovaný organizací a finanční ocenění není však rentabilní. Pro vaši představu: za první pololetí jsme do sběrných surovin odevzdali 221kg víček a dětem do Školské rady jsme přinesli zisk 663 Kč. Za třetí čtvrtletí to bylo asi 100 kg a 300 Kč.
Došli jsme k závěru, že pokud budeme svědomitě třídit odpad a PET lahve včetně víček doma, odhazovat do těch správných kontejnerů, tedy na plast, pomůžeme přírodě stejnou službou a naše úsilí můžeme napnout jiným směrem.
Děkujeme všem, kteří zúčastnili sběru víček.
Poslední středa určená k odevzdání víček je 12. 6. 2013.

Mgr. Marta Mokrá