!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Webové stránky ZŠ Podharť jsou již na svém místě na www.zspodhart.cz. Tento nouzový web již není aktuální.

Po dvouletém covidovém odmlčení se do podharťské čtvrti opět vrátilo masopustní veselí, které má na naší škole tradici již od roku 2007. Vynucená přestávka zapříčinila, že jsme byli o to více natěšeni a výroba masek či opakování písní vyplnily výchovy napříč ročníky. Jen koláče jsme letos vzhledem k situaci raději nepekli.

Hned od rána připravoval pan učitel Novotný před školou aparaturu, a přestože ho déšť na chvíli vyhnal, nakonec veselé písničky, které se z ní linuly, přivolaly také sluníčko. Promenáda jednotlivých tříd v maskách mohla začít. Každý měl možnost pochlubit se krásnými a nápaditými výtvory, děti z 1. stupně si vyrobily navíc barevné maskoty.

Mezi diváky tradičně nechyběla ani školka ze Slunečné a místní obyvatelé, kteří nás přišli podpořit a potěšit se rozmanitými tanečky, písničkami a vtipným komentářem pana učitele.

Pak už jsme podle naplánované trasy mohli pod velením pana vychovatele Friedy vyrazit do ulic. Zpívalo se, veselilo, bubnovalo i tančilo a příjemných 5°Celsia i slunečné počasí nám přálo.
Po příchodu do školy už voněla na přivítanou ze školní jídelny česnekačka, kterou nám spolu s řízky na naše přáni ochotně připravili v Schulzových sadech.

Těšíme se na další rok a věříme, že do naší tradice už žádná vyšší moc nezasáhne.

Mgr. S. Vojtíšková

Fotky z akce najdete v naší fotogalerii.