!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Webové stránky ZŠ Podharť jsou již na svém místě na www.zspodhart.cz. Tento nouzový web již není aktuální.

Dne 13. 6. 2022 se třída 8.A vydala na třídenní turistický výlet do Špindlerova Mlýna.

V ranních hodinách jsme se sešli na autobusové zastávce a při nepříznivém počasí odjeli na hory. Po příjezdu na chatu jsme se ubytovali a počkali na pěkné počasí. Následně jsme se vydali na zhruba 15 km túru, kde jsme se po cestě zastavili v Jilemnické boudě na polévku k obědu. Po návratu na chatu nám učitelé Hulík a Novotný uvařili k večeři špagety, které byly překvapivě dobré. Večer jsme hráli společenské hry a dobře se bavili.

Po ranním vstávání jsme si dali venku rozcvičku a v jídelně snídani. Přeplněným autobusem jsme vyjeli na Špindlerovku, následně jsme vyšli na chatu Petrovku, Sněžné jámy, pramen Labe a na Dvoračkách jsme si objednali oběd. Cestou zpět jsme procházeli Kotelní jámou a přes Mísečky šli zpět na chatu. Celkem jsme ušli 25 km a někdo si vytvořil nový rekord na krokoměru. Navečer jsme venku založili křesadlem ohniště a opekli si buřty a rohlíky. U ohně jsme hráli Černé historky a další hry. Večer jsme usínali při poslechu Helčiných strašidelných příběhů a ráno nás probudil krásným zpěvem Novas. Dali jsme si snídani, uklidili chatu, rozloučili jsme se se správcem a šli na bobovou dráhu a do centra Špindlerova Mlýna, kde byl následný rozchod a možnost vykoupat se v nedaleké řece Labe. V odpoledních hodinách dne 15. 6. jsme se unavení, ale spokojení vrátili domů.

Děkujeme učitelům za krásný výlet a skvělé zážitky.

Žáci 8.A 

krkonose 8a