!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Webové stránky ZŠ Podharť jsou již na svém místě na www.zspodhart.cz. Tento nouzový web již není aktuální.

Ve čtvrtek 15. 9. 2022 vyrazili žáci prvních tříd na stmelovací výlet do Ratibořic.

První zastávkou našeho poznávání byl Rudrův mlýn, kde jsme se přivítali s průvodcem. Provedl nás objektem a poutavým vyprávěním přiblížil dětem život a práci ve mlýně. Dále jsme procházkou pokračovali k roubené chaloupce, kterou v současnosti nazýváme Starým bělidlem. Po její prohlídce jsme zamířili do romantického zákoutí Viktorčina splavu. Posledním cílem byla prohlídka zámku Ratibořice. Cestou k němu jsme se vyfotografovali u sousoší Babičky s vnoučaty. Interiéry zámku a zajímavý výklad průvodce se nám moc líbil. Čas před odjezdem do školy jsme věnovali nákupu drobných suvenýrů.

Počasí nám nakonec přálo, výlet se nám všem moc líbil a už teď se těšíme na další společné zážitky.

Miroslava Kubicová, Danuše Šrámková