!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Webové stránky ZŠ Podharť jsou již na svém místě na www.zspodhart.cz. Tento nouzový web již není aktuální.

Ve středu 5. 10. si pro nás záchranáři připravili školení 1. pomoci. Během první hodiny nás seznámili se způsobem, jakým máme zavolat na důležitá čísla a také s teorií jak pomoci, když vidíme někoho zraněného, či v bezvědomí.

Přednáška to byla zajímavá, ale pravé dobrodružství nastalo v druhé vyučovací hodině, kdy jsme si všichni mohli zkusit, jak správně resuscitovat člověka. Vybraným dobrovolníkům pak byla velmi realisticky nalíčena zranění a malé skupinky záchranářů – spolužáků poté dobrovolníky ošetřovaly. Celé školení bylo zajímavé, praktické a pro život velmi důležité. I když doufáme, že se nikomu nic zlého nestane, jsme rádi, že jsme připraveni! A za to patří našim školitelům velký dík!

Mgr. Lenka Buřvalová